aplikovaná informatika - kombinované - info

Vše kolem studia oboru Aplikovaná informatika
marketa
Nový člen
Typ studia: Bakalářský
Obor: Aplikovaná informatika
Ročník: 1

aplikovaná informatika - kombinované - info

Nepřečtený příspěvekod marketa » 2. Říjen 2016, 18:59

Čaute, uvažuju nad kombinovanou formou studia apl.informatiky, ale s programováním jsem nepřišla vůůůbec do styku. Nejde mi o titul, ale chtěla bych informatice porozumět a naučit se programovat. Myslíte, že je tento obor i pro takové neznalce, jaķo jsem já? Nebo je spíše pro lidi, co už o tom něco ví a chtějí spíš prohloubit své znalosti? Budu vděčná za každou reakci :)

lukas.beran
Pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Re: aplikovaná informatika - kombinované - info

Nepřečtený příspěvekod lukas.beran » 4. Říjen 2016, 18:18

Kombinované studium z mé zkušenosti k tomu rozhodně není vhodné. Máš jen povinné předměty (žádné volitelné rozšiřující) a nemáš žádná cvičení. Jen přednášky/semináře + občas nějaký domácí úkol. Kombinované studium je totiž primárně určeno lidem, kteří v oboru již pracují (tedy mají zkušenosti) a jen si dodělávají studium například kvůli lepšímu platovému zařazení, povýšení apod.

Proč chceš jít studovat informatiku a ještě v kombinované formě? Pracuješ v IT?

Pokud se chceš naučit programovat a porozumět informatice, pak jednoznačně musíš na denní studium. To je moje zkušenost (dva roky v denním, třetí rok v kombinované formě + dva roky magisterské v kombinované formě).
Ing. Lukáš Beran
Partner Technical Consultant ve společnosti Microsoft
https://www.lukasberan.cz/ - osobní blog s technickými články a návody

marketa
Nový člen
Typ studia: Bakalářský
Obor: Aplikovaná informatika
Ročník: 1

Re: aplikovaná informatika - kombinované - info

Nepřečtený příspěvekod marketa » 7. Říjen 2016, 15:59

Tyjo, strašně moc děkuju za odpověď. Pracuju v IT, i když ne jako programátor, musím s nimi komunikovat a začlo mě to všeobecně zajímat a chtěla bych se to naučit. Proto mě jako první napadlo zkusti dálkové studium, od kterého jsem očekávala spoustu materiálů, úkolů a konzultací, pomocí kterých by se do toho nějak dostala... Ale pokud to není pro úplné začátečníky, tak teda nevím nevím :-( Ještě jednou díky za info, které jsi mi poskytl!

Vrátit se na “Aplikovaná informatika”