Zkouška

Matematika 2
firzen
Mírně pokročilý
Typ studia: Bakalářský
Obor: Aplikovaná informatika
Ročník: 3
Místo/Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Zkouška

Nepřečtený příspěvekod firzen » 17. Leden 2013, 17:49

Zkoušel mě pan doktor Jiří Fišer, a zkouška probíhala následovně:

Přišel jsem do učebny (tedy nikoli do kabinetu, jak bývá zvykem), vylosoval jsem si dvě otázky, které se vzápětí vyřadily (mé otázky tedy lidé zkoušení po mně již mít nemohli), a šel jsem si dělat přípravu. Vylosoval jsem si derivaci funkce v bodě, a elementární funkce. Na přípravu jsem měl asi 15 až 20 minut. Všechno jsem v pohodě stihl vypočítat.

Potom jsem šel ke stolku za panem doktorem, a začal jsem nejdříve s tou erivací, protože jsem ji uměl celkem dobře. Byl by to skvělý popis, kdyby se mě nezačal ptát na různé věci, které jsem nevěděl. Tím mi vlastně zkazil celou krásu, kterou jsem měl v hlavě. :D Měl jsem připravené různé zajímavosti, a tak..
Snažil jsem se mu tedy zodpovědět jeho dotazy; většinou neúspěšně.

On mi potom zadal u jedné funkce, kterou jsem tam měl, udělat průběh funkce. S tím mě poslal stranou, a mezitím zkoušel někoho dalšího. V tom příkladu jsem se díky nervozitě totálně zamotal (ačkoli průběh funkce umím pěkně), a vůbec jsem nedošel k závěru.

Když mě pak pozval zpět, tak jsem se mu svěřil se svým výsledkem, a on mě pokáral za různé věci. Potom se letmo podíval na moje poznámky k elementárním funkcím. K těm jsem toho moc neříkal, jen jedna věc se mu nelíbila, ale to byl spíš takový spor, kdo s koho (ale měl jsem pravdu, protože ve skriptech to tak fakt bylo, jak jsem se později přesvědčil).

Potom zhodnotil, že venku se už stmívá, a zeptal se mě, co bych si dal.. :cool: V duchu jsem navrhoval C nebo D, ale radši jsem neříkal nic. A světe div se, dal mi za A. Zřejmě k tomu přispěla aktivita na cvičeních a celkem povedené zápočtové písemky.

Zkouška byla velmi lehká. Stačilo si udělat dva drtící dny, a bylo to.
Narodil ses jako originál, tak neumírej jako kopie.

Enerccio
Mírně pokročilý
Ročník: 2

Re: Zkouška

Nepřečtený příspěvekod Enerccio » 18. Leden 2013, 17:07

Skuska velmi jednoducha, skorej kecanie o teme, ziadne dokazy a vcelku pohoda (hlavne tahak). Za A.
LISP - Love IS Parenthesis

honza_c
Nový člen
Ročník: 2
Místo/Bydliště: Přerov

Re: Zkouška

Nepřečtený příspěvekod honza_c » 30. Červenec 2014, 14:57

Zkouška byla opravdu hodně v pohodě, za dva dny se dalo na všechno důkladně připravit. Víc jsem se zapotil u zápočtových písemek, dělal jsem zbytečné chyby, protože v mechanickém počítání příkladů zas takovou praxi nemám. Obě písemky jsem napsal až na druhý pokus. Mimochodem, po celé zkouškové v zimním semestru byly každý týden vypsány cca jeden nebo dva opravné termíny pro obě dvě zápočtové písemky, neexistoval žádný limit, kolikrát se na opravu může jít, takže ty písemky musel nakonec napsat každý. Je ale pravda, že příklady tam nebyly zrovna nejjednodušší.

Zkouška vypadala oproti zápočtovce trochu jako formalita, možná se mi to ale jen zdá, protože jsem zažil algebru i analýzu s MI. Mohli jsme mít popsanou A4ku z jedné strany čím jsme chtěli. Seznam zkouškových otázek včetně příkladů byl na internetu. Kdo umí číst matematické symboly a interpretovat je, má vyhráno. Přepsal jsem si takto do taháku veškerou teorii co jsme brali a ještě jsem měl půlku papíru volnou, kam jsem si mohl napsat příklady.

Vytáhl jsem si základní vlastnosti funkcí a definici limity funkce. Během dvaceti minut jsem si všechno na potítku v pohodě zpracoval, v té době pan doktor zkoušel nějakou holku z jiného oboru na průběh funkce, která toho moc neuměla, tahal z ní pět minut k čemu je dobrá první derivace a tak podobně, nakonec to E ale dostala. Já jsem začal funkcemi, v podstatě jsem jen přeříkal to co jsem měl na taháku, něco málo ukázal a popsal na obrázku, odpověděl jsem na pár doplňujících otázek a pan doktor mi nabídl B, aniž by se mě zeptal na cokoliv z druhé otázky. Řekl jsem mu, že zkusím mluvit ještě o druhé otázce. Po 4 větách mě zastavil a zapsal mi A. Vážně to bylo úplně v pohodě. Minimálně ve srovnání s MATA na MI.

Vrátit se na “KMA/MA2AA”