ALM1 - zkouška

Algoritmická matematika 1
w4rr10r
Pokročilý
Typ studia: Magisterský
Obor: Informatika
Ročník: 1

ALM1 - zkouška

Nepřečtený příspěvekod w4rr10r » 5. Leden 2012, 13:37

Zdar a sílu,

mám za sebou zkoušku z ALM1. Kdybych byl býval věděl, na co jsem se měl zaměřit, učinil bych tak předem, takhle jsem šel předposlední a jen díky tomu jsem se to stihl pořádně naučit. ^-^

Dostanete dvě otázky, hlavní a doplňující. Hlavní je řadící algoritmus, doplňující jeden nebo dva pojmy (typicky definice některého asymptotického odhadu složitosti nebo tak něco). Na základě dostupného vzorku se mi zdá, že aplikovaní dostávali algoritmy Insertion/Selection/Bubble Sort, zatímco my (matematičtí) jsme fasovali Merge/Heap Sort (Quick Sort AFAIK nepadl; Counting/Radix/Bucket Sort se asi nezkouší) -- BTW pokračujte, prosím, ve statistice zadaných otázek vedené na tabuli na chodbě (pokud to někdo nesmaže).

K algoritmu to chce znát princip (ideálně ukázat na obrázku ^.^), pseudokód, složitost (včetně principu odvození), případné optimalizace. IMO celkem pohoda, A.
návod k připojení na neoficiální/studentský IRC kanál: http://ur1.ca/fegw1

klávesnicový guru, yo!

firzen
Mírně pokročilý
Typ studia: Bakalářský
Obor: Aplikovaná informatika
Ročník: 3
Místo/Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ALM1 - zkouška

Nepřečtený příspěvekod firzen » 12. Leden 2012, 15:22

Tak jsem dneska měl taky zkoušku z ALM1. Přesto, že jsem aplikovaný informatik, tak jsem dostal Merge sort.
Napsal jsem kompletní pseudokód algoritmu, vysvětlil jsem, jak pracuje - kde se co jak rekurzivně volá a proč. Ukázal jsem, jak pracuje funkce Merge, dále jsem odvozoval složitost algoritmu, což šlo celkem kostrbatě, ale nakonec jsem si s pomocí stromu vykonávání rekurze uvědomil, jak to je a vysvětlil jsem to.
Jako doplňující otázku jsem dostal "Časová složitost algoritmů v nejhorším případě.", se kterou jsem si moc nevěděl rady, ale po pár nasměrováních a otázkách jsem mu to taky uspokojivě vysvětlil.
Ještě mi pak k pár věcem, co jsem úplně přesně nevěděl připsal do papíru, jak to mělo být.

Celkový výsledek: B
Narodil ses jako originál, tak neumírej jako kopie.

Enerccio
Mírně pokročilý
Ročník: 2

Nepřečtený příspěvekod Enerccio » 12. Leden 2012, 17:12

Cca ako ja. Az na heap sort a nie merge. A tiez B.
LISP - Love IS Parenthesis

karash
Nový člen

Nepřečtený příspěvekod karash » 27. Leden 2012, 22:04

Na dnešní zkoušce už padly i Counting a Radix Sorty (sice jen jako doplňující otázka). Já, s vědomím, že se zkoušet nebudou jsem se v tu chvíli pěkně zapotil. Naštěstí, jsem měl jako hlavní otázku Bubble sort, tažke jsem to uhrál :)

Razzor
Návštěvník

Nepřečtený příspěvekod Razzor » 28. Leden 2012, 20:58

ten counting sort tam prej padl i jako hlavni...

honza_c
Nový člen
Ročník: 2
Místo/Bydliště: Přerov

Nepřečtený příspěvekod honza_c » 6. Prosinec 2012, 19:56

Změny ohledně zkoušky budou letos i tady. Zkouška bude mít písemnou a ústní část a jako zkoušející bude Večerka.
První bude písemná část a rozsah ústní bude záležet na výsledcích písemné části -- čím líp napíšu písemku, tím méně času zabere ústní zkoušení.
Podle toho, co Večerka říkal tam bude nějaký pseudokód, složitost a základní třídící algoritmy - bublinkové, přímé vkládání, číslicové třídění a quicksort.

fbarraza28
Mírně pokročilý

Nepřečtený příspěvekod fbarraza28 » 19. Červenec 2018, 06:19

Vrátit se na “KMI/ALM1”