Zápočet a zkouška z GEOMI

Geometrie pro informatiky
firzen
Mírně pokročilý
Typ studia: Bakalářský
Obor: Aplikovaná informatika
Ročník: 3
Místo/Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Zápočet a zkouška z GEOMI

Nepřečtený příspěvekod firzen » 19. Červen 2013, 14:13

Zápočet se skládal ze tří písemek, z nichž bylo potřeba 2 zvládnout (myslím, že stačilo 50 - 70% příkladů, aby byla písemka ok). S předmětem jsem dost zápasil, navíc docent Krupka se v písemkách ptal na věci, které nejsou ve skriptech, a které mě zkrátka dostaly. :D

Takže celkově se mi povedla jen 1. písemka, 2. jsem nezvládl, a 3. vlastně taky ne, ale vzhledem k tomu, že šlo jen o chybu v jednom čísle v matici, a ještě u dost diskutabilního příkladu, tak mi dal ještě šanci opravy.
Vlastně nám dal možnost opravy všem, pokud se nepletu.

Oprava probíhala ústně; bylo nás tam 5, a všechny nás přizval k sobě do kanceláře, a zkoušel pouze na látku z poslední písemky (to jsme věděli předem, že to tak bude). Zkoušení bylo formou takového "rozstřelu" známého např. z pořadu Chcete být milionářem.
Nakonec nám všem řekl, že se uvidíme u zkoušky. :)

Na zkoušku jsem se učil opravdu hardcorově, protože jsem nechápal skoro nic. Učil jsem se intenzivně (7 a více hodin) 6 dní.
Na zkoušce jsem potom získal známku B.

Jinak musím říct a uznat, že předmět pro mě byl nakonec velmi přínosný, a že příprava na zkoušku mi dala hodně dobrý rozhled v tom, co se vlastně s metodami a prvky, které jsme probrali, dá všechno dělat. Rozhodně předmět doporučuju. Není to tak těžké, a pokud nejste antitalenti na matematiku, jako já, tak vám to půjde jedna báseň. Navíc docent Krupka nikoho nepotopí, pokud vidí, že se snaží.
Narodil ses jako originál, tak neumírej jako kopie.

w4rr10r
Pokročilý
Typ studia: Magisterský
Obor: Informatika
Ročník: 1

Re: Zápočet a zkouška z GEOMI

Nepřečtený příspěvekod w4rr10r » 20. Červen 2013, 21:37

Zápočet se skládal ze tří písemek, z nichž bylo potřeba 2 zvládnout (myslím, že stačilo 50 - 70% příkladů, aby byla písemka ok).

Stačila polovina (ze dvou/tří příkladů), při aspoň třetině bodů si šlo písemku ústně opravit.

Na zkoušku jsem se učil opravdu hardcorově, protože jsem nechápal skoro nic. Učil jsem se intenzivně (7 a více hodin) 6 dní.
Na zkoušce jsem potom získal známku B.

Doopravdy jsem se učil asi dva dny (čti: přečetl jsem si skripta). A mě trochu překvapilo.

Z předmětu mám trochu rozporuplné dojmy:

1. Skripta nemají formu klasických matematických skript "definice-věta-důkaz-důsledky-příklad-poznámka". Je nutné je číst jako pohádku, řešit příklady a vracet se k nim (používají se dále v textu, takže se nad nimi opravdu musíte zamyslet). Nic proti tomu, akorát se mi pak z toho hůř systematicky učí. Další háček je v tom, že látka je vyložena tak, že skripta z jiných škol jsou vesměs takřka nepoužitelná (mnohem více teorie, jiná terminologie), užitečná mi přišla jen ta z MUNI (Janyška-Horák).
  2. Předmět pokrývá absolutní základy geometrie, týkající se afinních a projektivních prostorů, které jsou potřebné pro chápání počítačové grafiky. (Výborně!) Je nezbytné mít zažité základy lingebry (upozornění pro aplikované informatiky).
  3. Dotace sotva třináctkrát tři hodiny týdně je IMHO hraniční. Přišlo mi, že jsme toho moc nespočítali a pak nám to chybělo na písemkách (ač byly vcelku triviální). Ve skriptech by početní příklady spočítal nešikovný soustružník na prstech jedné ruky.
  4. S KMI/GEOMI souvisí předmět KMI/GEPR (Geometrické praktikum), kde by se ta teorie měla prakticky uplatnit při programování v OpenGL. Jenže třeba projektivní prostory a zobrazení se probíraly až na posledních pár přednáškách, což bylo příliš pozdě.
  5. Po třech dnech od rána do večera ve škole jsem se nikdy bohužel nedokopal na konzultaci (v pátek ráno).

Zkouška byla ústní u tabule — po ~30minutové přípravě se studijními materiály. Pan docent se zeptal na několik příkladů a definic/vět ze skript, stěžejní bylo ukázat, co ty pojmy ve skutečnosti znamenají, a to bylo vše.
návod k připojení na neoficiální/studentský IRC kanál: http://ur1.ca/fegw1

klávesnicový guru, yo!

firzen
Mírně pokročilý
Typ studia: Bakalářský
Obor: Aplikovaná informatika
Ročník: 3
Místo/Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod firzen » 21. Červen 2013, 10:50

Jojo, věřím, že ses na to nemusel učit tak dlouho. Ale tak já jsem aplikovaný no.. :D
Narodil ses jako originál, tak neumírej jako kopie.

fbarraza28
Mírně pokročilý

Nepřečtený příspěvekod fbarraza28 » 12. Červenec 2018, 19:20

Longchamp Handbags
Moncler Official Site
Ed Hardy
Pandora Charms
Adidas Yeezy Boost 350
Birkenstock outlet
Louboutin Shoes
Ray Ban Sunglasses Sale