Zajímavé předměty

Vše kolem školy a studijních záležitostí
w4rr10r
Pokročilý
Příspěvky: 389
Registrován: 10. Červen 2011, 10:57
Typ studia: Magisterský
Obor: Informatika
Ročník: 1
Gender: None specified

Re: Zajímavé předměty

Nepřečtený příspěvekod w4rr10r » 24. Leden 2014, 07:15

ASJ/UHZ (existují asi tři verze, které si liší počtem kreditů; bývala i verze pro céčkaře). Vede to Martinásková-sensei, jsou z toho vtipné přednášky a zkouška je jednoduchá. Na přednáškách se vede docházka (nevím, zda je závazná); zápočet je za sepsání asi stránky o tom, co se v jednom týdnu za semestr psalo v tisku, nebo alternativně za dvoustránkový referát; zkouška je písemná, a sice jednoduchý testík na úplně základní věci z přednášek a k tomu slepá mapa Japonska hlavně na prefektury/města – naučil jsem se to přes noc na C (nevěděl jsem, že na té mapě jsou i města, jinak bych měl A).
návod k připojení na neoficiální/studentský IRC kanál: http://ur1.ca/fegw1

klávesnicový guru, yo!

tomas.kuhr
Vyučující
Příspěvky: 21
Registrován: 7. Březen 2011, 14:55
Typ studia: Doktorský
Obor: Informatika
Gender: None specified

Re: Zajímavé předměty

Nepřečtený příspěvekod tomas.kuhr » 1. Září 2014, 15:06

Tak nevím, jestli to ode mne nebude znít hloupě, ale mám jeden tip na zajímavý a ne příliš náročný předmět pro studenty, kteří se nebojí špetky biologie či chemie... :)

Jedná se o předmět KFC/MOMO (2 hodiny semináře), kde se seznámíte především s nejrůznějším softwarem, který používají počítačové chemici při svém výzkumu. Nutno přiznat, že té biologii a chemii úplně neuniknete, ale rozhodně to v tomto ohledu nebude nic extrémního. Negativem předmětu je povinná účast na seminářích a kolokvium, při kterém si studenti vzájemně vymýšlejí otázky na své kolegy.

Avatar uživatele
zakjakub
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 7. Prosinec 2014, 19:25
Typ studia: Bakalářský
Obor: Aplikovaná informatika
Ročník: 3
Místo/Bydliště: Veselíčko
Gender: Male
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé předměty

Nepřečtený příspěvekod zakjakub » 27. Květen 2015, 11:25

Tak taky v rámci prokrastinace přispěji s pár tipy :)

KFC/PMV - Právní minimum vysokoškoláka (JUDr. Josef Augustin) - Zajímavý předmět o základech českého práva, skládá se z nepovinných přednášek, které přednášející (advokát z Prostějova) vede celkem záživným způsobem a doplňuje vtípky a historkami ze života. Předmět je zakončen kolokviem, na kterém je potřeba ke každému právnímu odvětví vědět alespoň základní principy. Myslím, že celkem jednoduše získané 4 kredity a pro mě to bylo i zajímavé.

KFC/MP - Minimum podnikatele (Ing. Jaroslav Havelka) - Další velice zajímavý předmět, kde se dozvíte jak teoretické základy podnikání, tak zkušenosti z praxe přednášejícího a dalších úspěšných podnikatelů. Přednášky/semináře jsou nepovinné, pro zakončení předmětu stačí odprezentovat vlastní podnikatelský záměr. K předmětu jsme dostali pěkně zpracovaná skripta jak v elektronické, tak tištěné podobě.

KTE/KIEXK - Exkurze (doc. PhDr. Milan Klement, Ph.D.) - Jak zde již bylo zmíněno, jedná se spíše o předmět na kredity, nic moc se asi nedozvíte. Jde o blokovou výuku, kdy se koná jedna půldenní "exkurze", která zpravidla probíhá jako přednáška o funkcích OS X na MVŠO. Hned na místě dostanete 3 kredity.

KMA/TEXZA - TeX pro začátečníky (RNDr. Miloslav Závodný) - Úplné základy sazby v typografickém systému TeX. Cvičící je na TeX opravdový odborník a poradí Vám s jakoukoliv záludností. Pro zakončení stačí předložit jakýkoliv dokument vysázený TeXem, ve kterém použijete alespoň část získaných znalostí.

KFC/TWS - Tvorba www stránek (Ing. Mgr. Václav Bazgier) - Základy tvorby webových stránek pro naprosté začátečníky. Pokud umíte vytvořit alespoň jednoduchou statickou stránku, asi se nic nového nedozvíte. Všechny hodiny jsou nepovinné a pro zakončení stačí odevzdat jeden referát a jednoduchou statickou stránku (nebo jakýkoliv již existující webový projekt).

KPK/ZAPC - Základy PC, MS Windows, MS Word (Mgr. Jiří Novotný) - Doplnění základních znalostí o ovládání počítače :D. Velice zábavné hodiny a jednoduše získané kredity, ale pokud umíte alespoň na uživatelské úrovni ovládat počítač, asi si žádné nové znalosti neodnesete. Obsahem jsou i základy bezpečnosti ICT pro běžné uživatele.

VCJ/BEx - Business English 1-2 (PhDr. Olga Vítkovská) - Rozšíření obchodní a technické angličtiny. Velice zajímavý předmět, cvičení jsou povinná a občas je nutné odevzdat nějaký úkol. Předmět je zaměřen hlavně na rozšíření slovní zásoby a použití angličtiny v konkrétních situacích, ovšem pár hodin je zaměřeno i na zopakování gramatiky. Předmět zakončen zápočtovým testem a zkouškou, ale ani jedno není nějak extra těžké.fbarraza28
Mírně pokročilý
Příspěvky: 104
Registrován: 16. Červen 2018, 02:55
Gender: None specified

Re: Zajímavé předměty

Nepřečtený příspěvekod fbarraza28 » 22. Červenec 2018, 02:41Vrátit se na “Škola a studium”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host